Forum Ogólnotematyczne

Zapraszam do rejestracji ;)


#1 2010-05-12 14:56:32

 D

Admin

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 8

O Buddyzmie - ogólnie

Celem buddyzmu jest dążenie do ideału duchownego. W buddyzmie otrzymuje się jedynie instrukcję z jaką możesz postępować, nie jest ona określona. Podążasz tak jak uważasz za stosowne. Według mnie buddyści nie wyznają żadnego konkretnego boga (mogę się mylić) i bardziej to podchodzi pod filozofię, nie religię. Buddyści wierzą w różnego rodzaju karmy, oraz reinkarnację, czyli życie po życiu. Jeżeli będziesz w tym życiu dobrym człowiekiem znów przemienisz się w człowieka, lub jakieś wspaniałe, arystokratyczne zwierzę. Natomiast jeśli będziesz złym człowiekiem w tym życiu możesz zmienić się w żuczka, mrówkę, czy innego owada, bądź małe zwierzę, które może zostać rozdeptane przez inne zwierze/człowieka przy pierwszej lepszej okazji. Buddyści są ludźmi są nastawieni pokojowo, nie prowadzą wojen, nie zmuszają innych do ich wiary tak jak można zauważyć w wielu innych religiach.


Mam jeszcze kilka tez, jednak wolałabym je poruszyć dopiero, gdy rozpocznie się dyskusja na temat buddyzmu do której serdecznie zapraszam

Offline

 

#2 2011-03-09 13:03:30

Quetzalcoatl

Gość

Re: O Buddyzmie - ogólnie

Dyskusja się nie rozpoczęła, a szkoda. W temacie mogę polecić jeszcze lekturę artykułu Buddyzm, żeby było bardziej merytorycznie. Jak dla mnie temat dość ciekawy, religia także (choć nie pozbawiona pewnych wypaczeń i błędów - jak każda zresztą, ale o tym się nie mówi). Ale żeby się szczególnie w nią zaangażować to ja raczej nie

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wrestlegame.pun.pl www.bleachthegame.pun.pl www.theo2.pun.pl www.ntsdsite.pun.pl www.nokia5300.pun.pl